Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

14. 8. 2021 od 18:00h
The Six & Sax Duo


Adresa: 549 71 Šonov
Začátek: 14. 8. 2021, 18:00

GPS: 50°35'25,686"N 16°23'47,968"E

Šonov, kostel sv. Markéty

Magdalena Jakubska-Szymiec, saxofon (Polsko)
Grzegorz Szymiec, kytara (Polsko)

Program:

Francis Kleyjans: Aria č. 1 op. 92 B

Barbara Kaszuba: Forest stream, verze pro sopránový saxofon a kytaru (aranžmá Barbara Kaszuba)

Łukasz Woś: Nocturne 

Ewa Fabiańska-Jelińska: The Soul of Seoul, verze pro sopránový saxofon a kytaru 

I Allegro espressivo, II Andante cantabile

Franz Schubert: Allegro moderato ze Sonáty a moll Arpeggione D. 821, verze pro soprán saxofon a kytaru (kytarový part úprava Konrad Ragossing [Edition Schott], part saxofonu úprava Magdalena Jakubska-Szymiec, 2018)

Weronika Ratusińska-Zamuszko:  Nymphes 

I. Nereids, III Dryads

Łukasz Woś:  The Little Triptych (výběr)

1. Prelude, 2. Waltz

Marek Pasieczny (*1980): Six Folk Melodies (výběr)

 

Neobvyklé spojení dvou nástrojů nabídne originální zvukový experiment, který charakterizoval známý japonský saxofonista a skladatel Ryo Noda slovy The Six & Sax Duo nalezlo pro svět saxofonu novou dimenzi! Intimní souhra saxofonu a kytary v podání polského manželského páru přiveze na Broumovsko zcela nový zvukový zážitek. Nadto představí ve svém programu především soudobou polskou hudbu – proto mimořádně ponecháváme v programu premiéry děl výše uvedených autorů - díla  Łukasze Wośe a Marka Pasieczného, i začínajících skladatelek Weroniky Ratusińské-Zamuszko a Ewy Fabiańské-Jelińské.

 

Six & Sax Duo

založili v roce 2018 manželé Magdalena Jakubska-Szymiec (saxofon) a Grzegorz Szymiec (kytara). Unikátní spojení dvou různorodých nástrojů i jejich repertoár vzbuzuje zájem nejen v Polsku, ale i v zahraničí. Duo se nebojí experimentovat s různými žánry. Kromě klasické hudby a děl psaných původně pro kytaru a saxofon, oživují svůj repertoár oba umělci úpravami děl rozličných autorů (Ryō Noda, Ciarán Farrell nebo Franz Schubert). Sympatická je jejich koncepce aktivní propagace soudobé polské hudby. Často zařazují do svých programů skladby dedikované přímo duu od  Łukasze Wośe, Ewy Fabiańske-Jelińske, Weroniky Ratusińske-Zamuszko nebo Marka Pasieczného.

Soubor je od svého vzniku hostem domácích i zahraničních festivalů, výběrem Mezinárodní klarinetový festival Clarimania ve Wroclavi, poznaňský SaxEvent, 15. Mezinárodní hudební festival Sacrum Non Profanum ve Štětíně, nebo Bielsko-Biala International Saxfest, festival DUETOMANIA v Poznani atd. V lednu 2019 pořádali manželé mistrovký kurz v Thajsku a zahráli v Bangkoku na Mahidol University. V květnu 2019 se umělci připojili k maestru Ryo Noda na pozvání Akogo? Nadace. Na začátku letošního roku vydalo Six & Sax Duo debutové album s názvem “New Dimension” pod labelem Sarton.

 

Vstupné je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům

 

Covid-19 / Aktuální situace a nařízení

Zdraví a bezpečí všech festivalových návštěvníků je pro nás velmi důležité. Proto bychom vás při návštěvě koncertů chtěli poprosit o dodržování aktuálních opatření stanovených vládou: 

Od 9. července platí následující opatření:

1. K ochraně dýchacích cest je nutné mít respirátor po celou dobu koncertu
2. Návštěvník je považován za naočkovaného minimálně 14 dní po druhé dávce očkování, prosíme o předložení certifikátu o očkování před koncertem
3. Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní
4. Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7dní, u dětí do 6l et není testování požadováno
 
 

Z důvodu aktuálních nařízení vlády je kapacita kostelů pro návštěvníky omezena na 75%. Z důvodu kombinace epidemiologických opatření a dobrovolného vstupného přijímá pořadatel od publika rezervace na jednotlivé koncerty do naplnění kapacit. Zájemci o koncerty se mohou v případě zájmu o zajištění místa hlásit na email tereza.kramplova@zapoklady.cz.

Foto: Jaroslav Winter

Místo konání
Kostel sv. Markéty, Šonov

Kostel sv. Markéty, Šonov

Již ve 14. století stál ve středu obce dřevěný kostel sv. Jana Evangelisty, na jehož místě byla později postavena novogotická kaple Panny Marie. Dnešní kostel sv. Markéty stojí o

Detail místa