Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

O festivalu

Vítejte na Broumovsku! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V místech, kde se divokost pískovcových roklí a průsmyků potkává s kultivovanou krajinou po staletí ovlivňovanou působením benediktinských mnichů.


Broumovsko vybízí k zastavení, meditaci či zamyšlení. Okolní krajina má schopnost do Vás vstoupit a umocnit prožitek špičkové interpretace hudby, umožní Vám zážitek, který jak věříme budete chtít opakovat. Nechte se unášet krásou hudby i Broumovska během deseti letních koncertů, objevte poklady krajiny i atmosféru tohoto silného místa. Přejeme Vám krásný zážitek.

Festival Za poklady Broumovska otevírá každé léto brány unikátní skupiny broumovských kostelů, které rozezní podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí. Koncerty se konají obvykle v sobotu a začínají vždy v 18 hodin a vstupné je dobrovolné. Výtěžek putuje na péči o architektonicky unikátní kostely, které se zrodily v autorské dílně slavných architektů Dientzenhoferů. Festival pořádá obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj BroumovskaVzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov.

Cíle festivalu:

- popularizovat klasickou hudbu ve všech jejích podobách široké veřejnosti 
- upozornit na kritický stav kostelů a pomocí vybraného dobrovolného vstupného přispět těm, kteří usilují o jejich záchranu a opravu 
- vytvořit prostor pro mladé špičkové interprety a motivovat mladou generaci umělců

Záštity nad festivalem:

V roce 2022 převzali záštitu nad 17. ročníkem festivalu kardinál Dominika Duka a Ministerstvo kultury České republiky. 
Trvalou záštitu pro roky 2022–2025 udělil festivalu Královéhradecký kraj. Podpořte nás