Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

O festivalu

Vítejte na Broumovsku! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V místech, kde se divokost pískovcových roklí a průsmyků potkává s kultivovanou krajinou po staletí ovlivňovanou působením benediktinských mnichů.


Mezinárodní festival Za poklady Broumovska je hudební festival s jedinečnou atmosférou. Každé léto otevírá brány a rozeznívá jinak převážně ztichlé prostory unikátní skupiny broumov­ských kostelů, z dílny otce a syna Dientzenhoferových. Srdcem komplexu rozesetého po obcích a vesničkách v okolí Broumova je národní kulturní památka Klášter Broumov, kde také festival sídlí a vzniká.

I přes velkou vzdálenost od center kraje i republiky se daří ukázat posluchačům i podporovatelům, že evropské kulturní centrum nemusí být nutně v metropoli země, nebo ve velkém městě, a že místní genius loci disponuje velkým potenciálem představit i „zapadlý kout republiky“ ve špičkovém světle. Festival je jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí Královéhradeckého kraje, poslední ročníky však přesahuje festival svým mezinárodním zaměřením výrazně regionální charakter.

Broumovsko vybízí k zastavení, meditaci či zamyšlení. Okolní krajina má schopnost do Vás vstoupit a umocnit prožitek špičkové interpretace hudby, umožní Vám zážitek, který jak věříme budete chtít opakovat. Nechte se unášet krásou hudby i Broumovska během letních koncertů, objevte poklady krajiny i atmosféru tohoto silného místa. Přejeme Vám krásný zážitek.

Koncerty se konají obvykle v sobotu a začínají vždy v 18 hodin, vstupné je na většinu koncertů dobrovolné. Vybrané koncerty jsou zpoplatněné - informace jsou k dispozici v sekci program. Výtěžek dobrovolného vstuopného putuje na péči o architektonicky unikátní kostely, které se zrodily v autorské dílně slavných architektů Dientzenhoferů. Festival pořádá obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska, významnými dodavateli a spolupracovíky jsou Agentura pro rozvoj BroumovskaVzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov.

Cíle festivalu:

- popularizovat klasickou hudbu ve všech jejích podobách široké veřejnosti 
- upozornit na kritický stav kostelů a pomocí vybraného dobrovolného vstupného přispět těm, kteří usilují o jejich záchranu a opravu 
- vytvořit prostor pro mladé špičkové interprety a motivovat mladou generaci umělců

- generovat nový repertoár založený na broumovském geniu loci, oslovovat soudobé české skladatele a inspirovat je k tvorbě premiér s tématikou broumovské krajiny, architektury a kultury

Záštity nad festivalem:

18. ročník festivalu se koná pod záštitou Dominika kardinála Duky OP a ministra kultury Martina Baxy.
Trvalou záštitu pro roky 2022–2025 udělil festivalu Královéhradecký kraj.