Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

7. 8. 2021 od 18:00h
Lektoři Letních hornových kurzů


Adresa: 549 83 Ruprechtice
Začátek: 7. 8. 2021, 18:00

Ruprechtice, kostel sv. Jakuba Většího

Zuzana Rzounková (Slovensko),

Jörg Brückner (Německo),

Szabolcs Zempléni (Maďarsko),

Jan Vobořil, lesní rohy.

Jana Goliášová, klavír.

 

Program:

Reinhold Glière: Intermezzo op. 35

Jean Michel Defaye: Alpha

Robert Schumann: Adagio Allegro op. 70

Jiří Pauer: Koncert pro lesní roh (výběr)

Johann Sebastian Bach / Charles Gounod: Ave Maria

 

Tradiční součást festivalu, koncert lektorů Letních hornových kurzů, patří mezi divácky velmi úspěšné programy. Za dobu sedmi let, po kterou existují i Letní hornové kurzy představuje i festival Za poklady Broumovska systematicky literaturu pro lesní roh v širším kontextu a přiváží na Broumovsko špičky hornového světa (Kerry Turner USA, Esa Tapani Finasko, Ricardo Matosinhos Portugalsko, Saar Berger Izrael/ Švýcarsko, Dariusz Mikulski Polsko, Raimund Zell Rakousko). Iniciátorkou celého projektu Letních hornových kurzů je Zuzana Rzounková, sólohornistka FOKu a v roce 2021 rezidenční umělec festivalu ZPB. Zahraniční účinkující Němce Jörga Brücknera a maďarského hornistu Szabolcse Zempléniho doplní sólohornista České filharmonie Jan Vobořil. Hornisty doprovodí pianistka Jana Goliášová.

 

Vstupné je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům

 

Covid-19 / Aktuální situace a nařízení

Zdraví a bezpečí všech festivalových návštěvníků je pro nás velmi důležité. Proto bychom vás při návštěvě koncertů chtěli poprosit o dodržování aktuálních opatření stanovených vládou: 

Od 9. července platí následující opatření:

1. K ochraně dýchacích cest je nutné mít respirátor po celou dobu koncertu
2. Návštěvník je považován za naočkovaného minimálně 14 dní po druhé dávce očkování, prosíme o předložení certifikátu o očkování před koncertem
3. Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní
4. Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7dní, u dětí do 6 let není testování požadováno
 
 

Z důvodu aktuálních nařízení vlády je kapacita kostelů pro návštěvníky omezena na 75%. Z důvodu kombinace epidemiologických opatření a dobrovolného vstupného přijímá pořadatel od publika rezervace na jednotlivé koncerty do naplnění kapacit. Zájemci o koncerty se mohou v případě zájmu o zajištění místa hlásit na email tereza.kramplova@zapoklady.cz.

Foto níže: Jakub Šleis

Místo konání
Kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice

Kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice

Kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě původního dřevěného kostelíka, který je poprvé připomínán k roku 1386. Stavba nového kostela byla dle dochovaných pramenů zahájena položením základního kamene 18.

Detail místa