Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

7. 8. 2021 od 18:00h
Lektoři Letních hornových kurzů


Lokalita: Ruprechtice
Začátek: 7. 8. 2021, 18:00

Ruprechtice, kostel sv. Jakuba Většího

Zuzana Rzounková (Slovensko), Jörg Brückner (Německo),
Szabolcs Zempléni (Maďarsko), Jan Vobořil, lesní rohy
Jana Goliášová, klavír

Program:

Reinhold Glière: Intermezzo op. 35
Jean Michel Defaye: Alpha
Robert Schumann: Adagio Allegro op. 70
Jiří Pauer: Koncert pro lesní roh (výběr)
Johann Sebastian Bach / Charles Gounod: Ave Maria

Tradiční součást festivalu, koncert lektorů Letních hornových kurzů, patří mezi divácky velmi úspěšné programy. Za dobu sedmi let, po kterou existují i Letní hornové kurzy představuje i festival Za poklady Broumovska systematicky literaturu pro lesní roh v širším kontextu a přiváží na Broumovsko špičky hornového světa (Kerry Turner USA, Esa Tapani Finasko, Ricardo Matosinhos Portugalsko, Saar Berger Izrael/ Švýcarsko, Dariusz Mikulski Polsko, Raimund Zell Rakousko). Iniciátorkou celého projektu Letních hornových kurzů je Zuzana Rzounková, sólohornistka FOKu a v roce 2021 rezidenční umělec festivalu ZPB. Zahraniční účinkující Němce Jörga Brücknera a maďarského hornistu Szabolcse Zempléniho doplní sólohornista České filharmonie Jan Vobořil. Hornisty doprovodí pianistka Jana Goliášová.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům

 

Covid-19 / Aktuální situace a nařízení

Zdraví a bezpečí všech festivalových návštěvníků je pro nás velmi důležité. Proto bychom vás při návštěvě koncertů chtěli poprosit o dodržování aktuálních opatření stanovených vládou: 

Od 9. července platí následující opatření:

1. K ochraně dýchacích cest je nutné mít respirátor po celou dobu koncertu
2. Návštěvník je považován za naočkovaného minimálně 14 dní po druhé dávce očkování, prosíme o předložení certifikátu o očkování před koncertem
3. Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní
4. Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7dní, u dětí do 6l et není testování požadováno
5. Negativní PCR či antigenní test mohou návštěvníci doložit kromě písemného potvrzení také  potvrzením od zaměstnavatele či čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce o negativním testu provedeném ve škole či školském zařízení.
 

Z důvodu aktuálních nařízení vlády je kapacita kostelů pro návštěvníky omezena na 75%. Z důvodu kombinace epidemiologických opatření a dobrovolného vstupného přijímá pořadatel od publika rezervace na jednotlivé koncerty do naplnění kapacit. Zájemci o koncerty se mohou v případě zájmu o zajištění místa hlásit na email tereza.kramplova@zapoklady.cz.

Místo konání
Kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice

Kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice

Kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě původního dřevěného kostelíka, který je poprvé připomínán k roku 1386. Stavba nového kostela byla dle dochovaných pramenů zahájena položením základního kamene 18.

Detail místa


CZ
podpořte nás