Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

16. 7. 2022 od 18:00h
Ivo Kahánek


Police nad Metují, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Covid mění program aktuálního sobotního koncertu festivalu Za poklady Broumovska

Místo původně ohlášeného pianisty Borise Giltburga, který nepřijede z důvodu onemocnění Covid-19, vystoupí na sobotním koncertě festivalu Za poklady Broumovska 16. července v Polici nad Metují klavírista Ivo Kahánek.

„Koronavirus bohužel stále zasahuje do pořadatelských plánů, a tak jsme s velkou lítostí přijali zprávu od Borise Giltburga o potvrzení nemoci covid-19. Z tohoto důvodu na festivalovém koncertě nevystoupí. Chtěla bych poděkovat za rychlou reakci pianistovi Ivo Kahánkovi, který i přes náročnost svého koncertního kalendáře přijal nabídku festivalu a koncert na poslední chvíli zachránil. Původní program se samozřejmě mění, zazní díla Fryderyka Chopina, Leoše Janáčka a dalších,“ informuje o situaci ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Program:

DOMENICO SCARLATTI

Sonáta d moll, K 9

Sonáta D dur, K 96

Sonáta E dur, K 380

Sonáta d moll K 141

LEOŠ JANÁČEK: V mlhách

FRYDERYK CHOPIN:  Nocturno b moll op. 9 č. 1

FRYDERYK CHOPIN: Sonáta h moll op. 58​

Na koncert přijímáme VIP rezervace á 290,- Kč do předních řad / které je možné zarezervovat na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz / objednané VIP rezervace zůstávají v platnosti

Ostatní vstupné dobrovolné, výtěžek z dobrovolného vstupného putuje na pomoc kostelům.

UPOZORNĚNÍ: Vzhledem k aktuální dopravní situaci (objížďky na Broumovsku) doporučujeme vyrazit na koncert s předstihem. 

Místo konání
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Police nad Metují

Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Police nad Metují

Kostel byl založen opatem Martinem I. a vybudován v letech 1253–1294 společně s klášterem břevnovských benediktinů. Byl vystavěn ve stylu cistercko-burgundském, v přechodném stavebním slohu románsko-gotickém, nazývaném také „přemyslovskou“ gotikou.

Detail místa