Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

10. 7. 2021 od 18:00h
Boris Giltburg


Lokalita: Police nad Metují
Začátek: 10. 7. 2021, 18:00

GPS souřadnice: 50.5385017, 16.2345178

Police nad Metují, kostel Nanebevzetí Panny Marie

Boris Giltburg (Izrael / Rusko), klavír

Program:

Sergej Rachmaninov: Etudes-Tableaux (výběr)
Sergej Rachmaninov: Nunc Dimittis (Nešpory), autorské aranžmá pro sólový klavír
Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 29 B dur op.106 “Hammerklavier”

Světově ceněný izraelský pianista narozený v Moskvě, Boris Giltburg, je přes svůj široký repertoár v posledních letech stále více uznáván jako přední interpret díla Sergeje Rachmaninova. „Jeho originalita vychází z konvergence srdce a mysli, které slouží neposkvrněná technika motivována hlubokou a trvalou láskou k jednomu z největších skladatelů a klavíristů 20. století.“(Gramophone). Boris je držitelem stříbrné ceny v mezinárodní interpretační soutěži Arthura Rubinsteina a v roce 2013 získal první cenu v jedné z nejprestižnějších světových soutěží  – v Soutěži královny Alžběty v Bruselu. Je velkým propagátorem klasické hudby, sám si píše texty do bookletů svých CD a o klavírní tvorbě přispívá články do prestižních hudebních časopisů.  Na festivalu Za poklady Broumovska provede výběr etud Sergeje Rachmaninova, duchovní dílo Nunc Dimittis v autorském aranžmá Rachmaninova a náročnou pozdní klavírní sonátu Ludwiga van Beethovena.

Vstupné je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům

 

Covid-19 / Aktuální situace a nařízení

Zdraví a bezpečí všech festivalových návštěvníků je pro nás velmi důležité. Proto bychom vás při návštěvě koncertů chtěli poprosit o dodržování aktuálních opatření stanovených vládou: 

Od 9. července platí následující opatření:

1. K ochraně dýchacích cest je nutné mít respirátor po celou dobu koncertu
2. Návštěvník je považován za naočkovaného minimálně 14 dní po druhé dávce očkování, prosíme o předložení certifikátu o očkování před koncertem
3. Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní
4. Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod. nebo negativní PCR test ne starší 7dní, u dětí do 6l et není testování požadováno
5. Negativní PCR či antigenní test mohou návštěvníci doložit kromě písemného potvrzení také  potvrzením od zaměstnavatele či čestným prohlášením, resp. čestným prohlášením zákonného zástupce o negativním testu provedeném ve škole či školském zařízení.
 

Z důvodu aktuálních nařízení vlády je kapacita kostelů pro návštěvníky omezena na 75%. Z důvodu kombinace epidemiologických opatření a dobrovolného vstupného přijímá pořadatel od publika rezervace na jednotlivé koncerty do naplnění kapacit. Zájemci o koncerty se mohou v případě zájmu o zajištění místa hlásit na email tereza.kramplova@zapoklady.cz.

Foto z koncertu níže: Jaroslav Winter 

Místo konání
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují

Kostel byl založen opatem Martinem I. a vybudován v letech 1253–1294 společně s klášterem břevnovských benediktinů. Byl vystavěn ve stylu cistercko-burgundském, v přechodném stavebním slohu románsko-gotickém, nazývaném také „přemyslovskou“ gotikou.

Detail místa


CZ
podpořte nás