Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku

Devátý ročník hornových kurzů v Broumově otevírá přihlášky na léto

10. 1. 2023


Broumov | Letní hornové kurzy Broumov právě v těchto dnech spouští registraci. Devátý ročník oblíbených mezinárodních kurzů hry na lesní roh se uskuteční ve dnech 30. 7. – 5. 8. 2023 v broumovském klášteře. Zájemci se mohou přihlásit již nyní online, na úvodní straně webu www.letnihornovekurzy.cz.

Letní hornové kurzy Broumov vyrostly za minulých osm let trvání v evropském měřítku v důležitou a oblíbenou akci, řadí se mezi největší akce svého druhu v Evropě. V roce 2022 přivítaly kurzy více než 80 mladých hornistů z celé Evropy. Devátý ročník se bude konat v mimořádném prostředí broumovského kláštera od 30. 7. do 5. 8. 2023.  Kurzy se etablovaly mezi mladými hráči jako možnost poznávání různorodých hráčských kultur, setkávání s těmi nejlepšími pedagogy, s plným servisem v klášteře Broumov. Jsou zaměřené především na mladé studenty z konzervatoří a vysokých škol připravujících se na profesionální kariéru a jsou doplněné studenty ZUŠ i zájemci z řad veřejnosti.

V rámci kurzů probíhají individuální i skupinové lekce, přednášky o způsobu hry na lesní roh, masterclassy, výstava hudebních nástrojů domácích i zahraničních vystavovatelů. Součástí akce je 6 koncertů a skupinové hornové halali

„Kurzy v posledních letech objednávají u soudobých skladatelů skupinová halali a generují a rozšiřují tak hornový repertoár. Jsem moc šťastná, že s námi bude letošní rok spolupracovat skvělý skladatel a dirigent Jan Kučera – jeho nové Halali zazní v průběhu týdne několikrát, a to jak v broumovském klášteře, tak v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích,“ říká zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková a představuje též lektory ze zahraničí: „Naše pozvání přijali dva významní zahraniční hornisté – Prof. Christian Lampert, který působí na univerzitách v Basileji a Bernu a je prezidentem mezinárodní soutěže v Markneukirchen, a italský hornista Luca Benucci, první hornista Maggio Musicale Fiorentino a umělecký ředitel Italian Brass Week i dalších institucí.“

Lektory 9. ročníku Letních hornových kurzů budou: Zuzana Rzounková – sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU v Brně, Christian Lampert (DE) – profesor hry na lesní roh na Music Academy Basel a Academy of Arts Bern (Švýcarsko) a prezident mezinárodní soutěže v Markneukirchen, italský hornista Luca Bennuci – první hornista Maggio Musicale Fiorentino, profesor na Fiesole Music School Foundation, umělecký ředitel Italian Brass Week a Mediterraneo Horn Sound a prezident Italian Brass Network a Club del Corno, Prof. Jindřich Petráš – proděkan hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh JAMU v Brně, Jan Vobořil – sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze, Petr Hernych – pedagog Pražské konzervatoře a vedoucí skupiny lesních rohů v SO FOK, Martin Sokol – první hornista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK a Lenka Němcová – pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov; klavírní doprovod zajistí Jana Goliášová, Mio Sakamoto a Kamila Kolářová.

Hlavními finančními partnery Letních hornových kurzů Broumov jsou Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, Státní fond kultury ČR, Město Broumov, Stadler-Trier Music Foundation, Amati Kraslice a V. F. Červený, Clarina Music, Brass Studio Prague, Nadační fond Antonína Dvořáka.

Pořadatelem Letních hornových kurzů je Za poklady Broumovska o.p.s.

Kateřina Ostradecká

Za poklady Broumovska
Agentura pro rozvoj Broumovska

Tel: 491 521 283, 723 282 214
Email: katerina.ostradecka@broumovsko.cz