V prostorách broumovského kláštera probíhají týdnu od 5. do 11.8. Letní hornové kurzy, doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska.

Čtvrtý ročník kurzů je mimořádně úspěšný i v evropském srovnání. Počet aktivních účastníků překročil číslo 50, účastníci přijeli do Broumova z Japonska, Maďarska, Slovinska, Ruska, Slovenska a České republiky. Hornové kurzy jsou charakteristické vysokou kvalitou, konají se v prostorách broumovského kláštera, využívají prostory koncertního sálu Dřevník, Kreslírnu i Opatské sály. Účastníci zabrali veškerou ubytovací kapacitu kláštera, a když se procházíte po areálu, slyšíte hornové halali, to když kurzisté nacvičují komorní souhru, nebo klavír, v případě doprovodu sólových nástrojů.

Zakladatelkou a uměleckým garantem kurzů je sólohornistka Symfonického orchestru FOK, Zuzana Rzounková, tento rok přizvala ke spolupráci finského hornistu Esu Tapaniho, profesora na Hochschule fur Musik ve Frankfurtu nad Mohanem, Jana Vobořila, sólohornistu České filharmonie, Martina Sokola, prvního hornistu FOK a pedagožku Lenku Němcovou. Hornové kurzy nabízejí v rámci svého programu koncerty účastníků, pro veřejnost bude zajímavý koncert v Hejtmánkovicích na Jízdárně, která poskytla laskavě své prostory pro konání koncertu a vyvrcholením celého týdne bude koncert lektorů v rámci festivalu Za poklady Broumovska v Polici nad Metují, v sobotu 11.8.2018 v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Letní hornové kurzy se konají pod osobní záštitou velvyslankyně Finské republiky, paní Heleny Tuuri. Finančně kurzy podpořilo Ministerstvo kultury ČR, Královéhradecký kraj, regionální partneři a sponzoři. Děkujeme všem za laskavou podporu.
Partneři


Všichni partneři