Letní hornové kurzy

5. - 11. srpna 2018, Klášter Broumov

Letní hornové kurzy se budou v roce 2018 v prostorách národní památky broumovského kláštera pořádat počtvrté, jako doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska.

Lektoři 2018:

Esa Tapani (Finsko) - hráč na lesní roh světového formátu žijící ve Finsku, pedagog a leader mezinárodních masterclass, člen Finnish Radio Symphony Orchestra
Zuzana Rzounková - sólo hornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy, pedagog JAMU v Brně
Jan Vobořil - sólo hornista České filharmonie
Martin Sokol - 1. hornista Symfonického orchestru FOK
Jana Goliášová - klavírní doprovod
Petr Čapek - klavírní doprovod

Za dobu svého působení si kurzy získaly své místo v letním kulturním programu kláštera a snahou organizátorů je dále rozšířit kurzy o mezinárodní účast. To se daří od druhého ročníku v osobách lektorů (Kerry Turner, člen American Horn Quartet, a Saar Berger, člen Ensemble Modern), a od minulého ročníku také studentskou účastí (v roce 2017 kurzy přivítaly účastníky z Japonska, Maďarska, Slovinska, Slovenska i České republiky). 

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku.

V průběhu kurzů nabízí organizátor účastníkům plný servis od dopravy, ubytování (ve zrekonstruovaných prostorách broumovského kláštera v mnišských celách), přes stravovací služby a volný čas trávený ve skupině s lektory – výlet do Adršpachu nebo podobný typ výletu. Po stavební obnově kláštera jsou k dispozici koncertní sály s různou kapacitou od třiceti posluchačů výš, po multifunkční sál Dřevník, který je umístěn v klášterní zahradě a je pro 300 posluchačů. Jednotlivé lekce i komorní hra tak probíhá v prostorách kláštera a koncertním sále Dřevník paralelně.

Koncerty účastníků se budou konat v prostorách kláštera, v Dřevníku, v kostelích v Broumově a open air. V minulých ročnících měly velký úspěch koncerty open air v Adršpašských skalách, kde unikátním prostředím skal znělo hornové „halali“ několikrát. Finálním vyvrcholením kurzů je koncert lektorů kurzů v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Více informací: lhk.zapoklady.cz
Partneři


Všichni partneři