Letní hornové kurzy

4.–10. srpna 2019, Klášter Broumov

Letní hornové kurzy se budou v roce 2019 v prostorách národní památky broumovského kláštera konat popáté, jako doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska.

Lektoři 2019:

Zuzana Rzounková (CZ / SK) - sólo hornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy, pedagog JAMU v Brně
Ricardo Matosinhos (Portugalsko) -  hornista, skladatel, pedagog, člen Mezinárodní hornové společnosti, SPA a GDA.
Jindřich Petráš (CZ) - děkan Hudební fakulty JAMU v Brně, předseda společnosti Hornforum 
Jan Vobořil (CZ) - sólo hornista České filharmonie
Martin Sokol (CZ) - první hornista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK
Lenka Němcová (CZ) - pedagožka ZUŠ v Polici nad Metují a v Broumově

Klavírní doprovod:

Jana Goliášová - hudební fakulta JAMU v Brně
Eva Macková - hudební fakulta JAMU v Brně
Pavel Čapek - ZUŠ Police nad Metují

Za dobu svého působení si kurzy získaly své místo v letním kulturním programu kláštera a snahou organizátorů je dále rozšířit kurzy o mezinárodní účast. To se daří od druhého ročníku v osobách lektorů (Kerry Turner, člen American Horn Quartet, Saar Berger, člen Ensemble Modern a finský hornista Esa Tapani), a od minulého ročníku také studentskou účastí (v roce 2018 kurzy přivítaly účastníky z Japonska, Maďarska, Slovinska, Slovenska i České republiky). 

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií či zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku.

V průběhu kurzů nabízí organizátor účastníkům plný servis od dopravy, ubytování (ve zrekonstruovaných prostorách broumovského kláštera v mnišských celách), přes stravovací služby a volný čas trávený ve skupině s lektory – výlet do Adršpachu nebo podobný typ výletu. Po stavební obnově kláštera jsou k dispozici koncertní sály s různou kapacitou od třiceti posluchačů výš, po multifunkční sál Dřevník, který je umístěn v klášterní zahradě a je pro 300 posluchačů. Jednotlivé lekce i komorní hra tak probíhá v prostorách kláštera a koncertním sále Dřevník paralelně.

Koncerty účastníků se budou konat v prostorách kláštera, v Dřevníku, v kostelích v Broumově a open air. V minulých ročnících měly velký úspěch koncerty open air v Adršpašských skalách, kde unikátním prostředím skal znělo hornové „halali“ několikrát. Finálním vyvrcholením kurzů je koncert lektorů kurzů v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Více informací: https://lhk.zapoklady.cz/cs/
Partneři


Všichni partneřiDalší akce na Broumovsku