O festivalu

Vítáme vás v „zemi za horami“, v místě, kde se krajina, památky, člověk a hudba setkávají neopakovatelným způsobem. V kraji, který na každém kroku uchvacuje svou pohádkovou krásou, kde  barokní stavby vystupují ze své hmotné podstaty, kde se lidé dokáží zastavit, zasnít, meditovat a naslouchat a kde hudba dokonale naplňuje své poslání univerzálního jazyka. Objevte s námi během deseti letních koncertů všechny tyto poklady a vychutnejte si každý tón, každý okamžik. Přejeme Vám krásný zážitek!

Festival Za poklady Broumovska otevírá každé léto brány unikátní skupiny broumovských kostelů, které rozezní sobotními podvečerními koncerty renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí. Koncerty začínají vždy v 18 hodin a vstupné je dobrovolné. Výtěžek putuje na péči o architektonicky unikátní kostely, které se zrodily v autorské dílně slavných architektů Dietzenhoferů. Festival pořádá obecně prospěšná společnost Za poklady Broumovska ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska a Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov.

Cíle festivalu:

- popularizovat klasickou hudbu ve všech jejích podobách široké veřejnosti 
- upozornit na kritický stav kostelů a pomocí vybraného dobrovolného vstupného přispět těm, kteří usilují o jejich záchranu a opravu 
- vytvořit prostor pro mladé špičkové interprety a motivovat mladou generaci umělců

Doprovodný program:

Doprovodným programem festivalu jsou mezinárodní Letní hornové kurzy, které se letos konají ve dnech 5.–11. 8. 2018 v broumovském klášteře.
lhk.zapoklady.cz

Festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR, osobní záštitou kardinála Dominika Duky OP, arcibiskupa pražského, a trvalou záštitou Rady Královéhradeckého kraje 2018–2020.
Partneři


Všichni partneři