Kateřina Englichová, harfa
Vilém Veverka, hoboj


Úterý 1. května 2018 od 18 hodin
Klášter Broumov / Sál Dřevník 

Deset festivalových koncertů navštívilo 3222 posluchačů, kteří přispěli na dobrovolném vstupném částkou 226.696 Kč. Děkujeme.

Lektorem letních hornových kurzů bude i finský hornista Esa Tapani

9. březen 2017 - Doprovodným programem festivalu letos bude třetí ročník mezinárodních Letních hornových kurzů. Ty se uskuteční ve dnech 7. - 12. srpna 2017, v prostorách národní kulturní památky broumovského kláštera. Kurzy povedou čeští lektoři Zuzana Rzounková, hornistka a pedagožka na HF JAMU v Brně, a Petr Hernych, hornista a pedagog pražské konzervatoře. Zahraničním lektorem letos bude finský hornista Esa Tapani. Aktuality je možné sledovat na facebookové události kurzů ZDE

Esa Tapani (1968) zahájil svá hornová studia na Lappeenranta music school v roce 1979. Poté studoval na konzervatoři v Helsinkách a se skvělými výledky také na Sibelius-Academy. Jeho učiteli byli: Leena Heikkilä, Timo Ronkainen, Michael Hoeltzel, Dale Clevenger a Hermann Baumann. V letech 1990 - 1992 hrál v Helsinki Philharmonic Orchestra, v letech 1992 - 1995 v Symphony Orchestra of the Swedish Radio. Do roku 2007 účinkoval ve Finnish Radio Symphony Orchestra. Tapani také hrál od roku 1986 v Avanti! Chamber Orchestra se specializací na moderní hudbu. Od roku 2007 je profesorem na Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Frankfurtu nad Mohanem. Esa Tapani byl oceněn první cenou v Norské hornové soutěži v roce 1989. Od té doby vystupuje jako komorní hudebník a sólista. Úzce spolupracuje s několika finskými skladateli a také hraje na dobové nástroje - například na barokní hornu. 

 

Další akce na Broumovsku

zobrazit více akcí >