Za poklady Broumovska 2017

1. 7. – 2. 9. 2017
Pondělí 1. května 2017, 18:00
Sál Dřevník, Klášter Broumov


Jaroslav Svěcený - housle a průvodní slovo
Miloslav Klaus - kytara
Sobota 1. 7. 2017, 18:00
Božanov, kostel sv. Máří Magdalény


Vilém Veverka a Ensemble 18+
Sobota 8. 7. 2017, 18:00
Kostel sv. Michaela, Vernéřovice


Musica Braunensis - hudba autorů broumovského regionu
Sobota 15. 7. 2017, 18:00
Kostel sv. Vavřince, Teplice nad Metují


Quintana (Itálie)
Ilaria Fantin - arciloutna, perkuse & zpěv
Kateřina Ghannudi - trojřadá barokní harfa & zpěv
Sobota 22. 7. 2017, 18:00
Kostel sv. Jakuba Většího, Ruprechtice


Kateřina Englichová, harfa
Sobota 29. 7. 2017, 18:00
Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Police nad Metují


Marek Kozák, klavír (laureát soutěže Pražské jaro)
Matouš Pěruška, housle
Sobota 5. 8. 2017, 18:00
Kostel sv. Anny, Vižňov


Simona Houda Šaturová, soprán
Lenka Navrátilová, klavír
Sobota 12. 8. 2017, 18:00
Kostel sv. Barbory, Otovice


Saar Berger (Izrael), lesní roh
Zuzana Rzounková, lesní roh
Petr Hernych, lesní roh
Jana Goliášová, klavír
Sobota 19. 8. 2017, 18:00
Kostel sv. Jiří a Martina, Martínkovice


Zemlinského kvarteto a Eva Garajová, zpěv
Sobota 26. 8. 2017, 18:00
Kostel sv. Markéty, Šonov


Martinů Voices
Sobota 2. 9. 2017, 18:00
Klášterní kostel sv. Vojtěcha, Broumov


Kühnův smíšený sbor
Marek Vorlíček

Deset festivalových koncertů navštívilo 3222 posluchačů, kteří přispěli na dobrovolném vstupném částkou 226.696 Kč. Děkujeme.

Jaroslav Svěcený symbolicky zahájí 12. ročník festivalu

21. duben 2017 - V pondělí 1. května od 18 hodin vystoupí ve Dřevníku broumovského kláštera houslový virtuos Jaroslav Svěcený a kytarista Miloslav Klaus. Benefičním Koncertem pro deset strun symbolicky zahájí 12. ročník festivalu Za poklady Broumovska. Výtěžek koncertu poputuje stejně jako vloni na podporu festivalu, který rozezní kostely na Broumovsku v červenci a srpnu.

„Budu hrát na unikátní italské a francouzské housle, které publiku blíže představím. Zazní originální skladby Nicolo Paganiniho, Maura Giulianiho či Filippa Gragnaniho pro housle a kytaru, které posléze vystřídá hudba G. Faurého, A. Piazzolly (jeho slavná Ave Maria), Johna Williamse… a také mé maličkosti. Zazní i část mé skladby, kterou jsem v roce 2013 premiéroval v New Yorku a tomuto městu prostřednictvím tehdejšího starosty Michaela Bloomberga věnoval. Je to program, kterým chci oslovit posluchače všech generací,“ uvedl Jaroslav Svěcený.

Vstupné na koncert je rozděleno do tří kategorií – standardní vstupné za 290 Kč, vstupné s podepsaným CD za 690 Kč a vstupné s výhodným místem, podepsaným CD a osobním setkáním s umělci za 990 Kč. Vstupenky je možné zakoupit buď v klášterní kavárně Café Dientzenhofer nebo online zde.

Program 12. ročníku festivalu je již také znám. Letní cyklus pravidelných sobotních koncertů odstartuje v sobotu 1. července v božanovském kostele přední český hobojista a uznávaný interpret Vilém Veverka a Ensemble 18+. Při následujících koncertech se představí Musica Braunensis, italské duo Quintana, významná česká harfenistka Kateřina Englichová, laureát soutěže Pražské jaro Marek Kozák s houslistou Matoušem Pěruškou, renomovaná operní pěvkyně, sopranistka Simona Houda-Šaturová s klavíristkou Lenkou Navrátilovou, finský hornista Esa Tapani s hornisty Zuzanou Rzounkovou, Petrem Hernychem a klavíristkou Janou Goliášovou, Zemlinského kvarteto s Evou Garajovou či Martinů Voices. Festival ukončí 2. září v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově Jazzová mše Karla Růžičky s Kühnovým smíšeným sborem.

Doprovodným programem festivalu budou mezinárodní Letní hornové kurzy, které se uskuteční 7. – 12. srpna v broumovském klášteře a které povede finský hornista Esa Tapani, čeští hornisté a pedagogové Zuzana Rzounková a Petr Hernych a klavíristka Jana Goliášová.

12. ročník festivalu podpořili partneři MND a Kasper, Veba, Raiffeisen Leasing a Hobra-Školník, Státní fond kultury ČR, Královéhradecký kraj, Královéhradecká diecéze a místní farnosti, město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Region Broumovsko a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích. 

Mediálními partnery 12. ročníku festivalu jsou Český rozhlas Hradec Králové, Opera+, Harmonie, Týdeník Rozhlas, Hudební rozhledy, PROPAMÁTKY a Naše Broumovsko.

Aktuální informace najdete i na facebookovém profilu festivalu.

Další akce na Broumovsku

zobrazit více akcí >