I. Moderato
II. Andantino

Změna programu vyhrazena
Vstupné dobrovolné - výtěžek putuje na pomoc kostelům​

Laureát Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a semifinalista Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě Marek Kozák (1993) je v současné době posluchačem klavírní třídy prof. Ivana Klánského na HAMU v Praze. Mimořádné nadání projevil Marek Kozák už ve čtyřech letech, kdy začal navštěvovat Základní uměleckou školu v Brušperku; úspěšně se zúčastňoval klavírních soutěží a projevoval svůj talent i v oborech varhany a kompozice. Od patnácti let studoval na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě klavír u Moniky Tugendliebové a varhany u Martiny Zelové. Během studia zvítězil na soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích, na Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec mu bylo uděleno ocenění za provedení Beethovenovy skladby, na Brněnské klavírní soutěži dostal titul absolutního vítěze a také cenu za interpretaci díla Ference Liszta. Absolvoval četné mistrovské kurzy pod vedením světoznámých klavírních virtuózů, byli to Eugen Indjic, Murray Perahia, Garrick Ohlsson, Ivan Klánský a další. Z významných úspěchů Marka Kozáka jmenujme dále 1. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních z roku 2013 a 3. cenu na chopinovské soutěži v Darmstadtu; o rok později získal 1. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni. Od sezony 2013/2014 byl na Listině mladých Českého hudebního fondu. Vystoupil s předními českými orchestry, mj. s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc, Brněnskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a Filharmonií Hradec Králové. Jako sólista pravidelně koncertuje i v zahraničí. K jeho nejoslnivějším výsledkům dosavadní soutěžní kariéry náleží účast v semifinálovém kole uznávané chopinovské soutěže předloni ve Varšavě a 2. cena na loňské prestižní soutěži Pražského jara, kde byl oceněn také za provedení soudobé skladby Kejklíř českého autora Adama Skoumala.

Matouš Pěruška, syn člena Stamicova kvarteta Jana Pěrušky, je mladým talentovaným houslistou, absolventem Pražské konzervatoře a studentem Akademie Múzických umění v Praze. Matouš Pěruška začal hrát na housle ve třídě Harbi Shabua a následně prof. Ludmily Štětinové. Pod jejím vedením úspěšně složil přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde zakončil svá studia v její třídě absolventským koncertem se Symfonickým orchestrem pražské konzervatoře. V roce 2012 započal svá studia na pražské Akademii Múzických Umění ve třídě profesora Leoše Čepického.Od roku 2014 má pravidelně konzultace u prvního koncertního mistra vídeňských symfoniků Jana Pospíchala. Pravidelně se účastní kurzů Vídeňské Filharmonie a několikrát sólově vystoupil spolu s dalšími nejúspěšnějšími účastníky kurzů na slavnostním koncertě ve vídeňském Musikverein. Dále v rámci svých studií absolvoval mistrovské kurzy u I. Gitlise, R. Chana, R. Davidovici, M. Ericssona, I. Ženatého, V. Hudečka, M. Frischenschlagera, J. Pazdery, H. Shahama, M.Šeteny, P. Götzla a dalších. V roce 2014 se stal vítězem mezinárodní soutěže v italské Veroně, kde mu byly za vítězství zapůjčeny mistrovské housle od Ottela Bignami. V roce 2015 obdržel druhou cenu a cenu publika na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pöertschachu. Kromě sólové činnosti se intenzivně věnuje komorní hře. Studoval pod vedením P. Hůly, R. Nagyho a P. Schuhmayera. Pravidelně vystupuje v různých komorních uskupeních na českých i zahraničních pódiích. S violoncellistkou Kristinou Vocetkovou získali v létě 2015 cenu Zoltána Kodályho a cenu Bohuslava Martinů.O měsíc později byli v soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu pro komorní soubory oceněni titulem absolutních vítězů soutěže. Pravidelně koncertují v Čechách i zahraničí a natáčejí pro Český Rozhlas. V letech 2012–2014 byl členem orchestrální akademie České Filharmonie, kde od té doby pravidelně vypomáhá.

Klášter v Polici nad Metují

Břevnovská klášterní tradice praví, že na počátku 13. století vyslal opat Kuno do oblasti dnešní Police nad Metují rajhradského mnicha Juryka (nebo Jurika), který zde vybudoval poustevnu. Jak uvádí klášterní nekrologium, Juryk zemřel roku 1209, na jeho místo nastoupil břevnovský jáhen Vitalis a s několika bratry při poustevně vystavěl roku 1213 dřevěnou kapli Panny Marie. Ještě téhož roku si opat Kuno vyprosil od krále Přemysla Otakara I. darování tohoto území. Existence polického proboštství byla roku 1296 potvrzena též papežem Bonifácem VIII. Břevnovští opati brzy začali usilovat, aby k území Policka připojili i výhodněji položenou Broumovskou kotlinu.