Kateřina Englichová, harfa
Vilém Veverka, hoboj


Úterý 1. května 2018 od 18 hodin
Klášter Broumov / Sál Dřevník 

Deset festivalových koncertů navštívilo 3222 posluchačů, kteří přispěli na dobrovolném vstupném částkou 226.696 Kč. Děkujeme.

3. koncert / Quintana (Itálie)

Sobota 15. 7. 2017, 18:00
Kostel sv. Vavřince, Teplice nad Metují

Quintana (Itálie)
Ilaria Fantin - arciloutna, perkuse & zpěv
Kateřina Ghannudi - trojřadá barokní harfa & zpěv

Anonym Arietta grica / No canto

Giovanni Girolamo Kapsperger (1580 – 1643)  Canario / Gagliarda

Biagio Marini (1594 ­– 1663) Ballo del Monteverde

Giulio Caccini (1551 – 1618) Dolcissimo sospiro

Andrea Falconieri (1585 – 1656) Passacaglia

Carlo Milanuzzi (1590 - 1647) Non voglio amare

Giovanni Maria Trabaci (1575 – 1647) Toccata

Anonym Canzone a morto/ Tres damas

Giovanni Zamboni (1664? - 1721) Arpeggio

Luigi Rossi (1597 – 1653) Passacaglia / Fanciulla son io

Ascanio Mayone (1570? – 1627) Toccata Quarta per il Cimbalo Cromatico

Settimia Caccini (1591 – 1638) Due luci ridenti

Anonym Aria calabrese

Anonym Bella ci dormi

Maurizio Cazzati (1616 - 1678) Ciaccona

Claudio Monteverdi (1567 – 1643) Damigella tutta bella

Změna programu vyhrazena
Vstupné dobrovolné - výtěžek putuje na pomoc kostelům​

Italsko-české duo Quintana tvoří loutnistka Ilaria Fantin pocházející z Vicenzy a pražská harfenistka Kateřina Ghannudi. K jejich šťastnému setkání došlo ve Veroně, kde obě úspěšně absolvovaly akademická hudební studia ve svých oborech arciloutna a renesanční a barokní harfa (Conservatorio F.E. Dall’Abaco, 2012). Obě se již předtím několik let věnovaly interpretaci staré hudby v různých ansámblech a hudebních formacích, s nimiž vystupovaly na koncertních pódiích doma i v zahraničí. Společně se představily i na albu Siciliane – The Songs of an island (vyd. GlossaMusic) ve spolupráci s tenorem Pino de Vittorio. S tímto projektem koncertně zavítaly do Belgie (De Bijloke Gent), Nizozemska (Concertgebouw Amsterdam), Španělska (Fundacion Juan March Madrid a Femas Sevilla), Itálie, Polska, Rakouska, Slovinska a Německa.

Stará hudba od středověku po baroko a společný zájem o lidové melodie a kulturu oblasti Středozemního moře je v roce 2010 inspiroval k založení dua Quintana. Originální a sugestivní repertoár dua tvoří melodie a písně, které po staletí putují po mořských vlnách z jednoho břehu na druhý a jsou předávány ústně z generace na generaci nebo v rukopisných pramenech. Tam však lze často nalézt pouhé skladatelovy skici, které otevírají prostor pro tvůrčí svobodu interpretek a pobízejí k vlastním aranžmá vedených instinktem a osobním vkusem.

Duo Quintana se představilo například na těchto multižánrových festivalech: BaRoMus festival (Chorvatsko), Musica Cortese Gorizia (Slovinsko/Itálie), Umbria Jazz Perugia, Festival Biblico, I suoni della devozione Brindisi, Carpino Folk Festival, Festival dell’arpa viggianese, Bolzano Bozen Festival, Tintarella di Luna alla Basilica Palladiana di Vicenza (Itálie), Fora do lugar (Portugalsko) a na zámku v Nebílovech v České republice. V zimním období se Quintana s oblibou přesunuje na sever, aby oživila adventní a vánoční písně vycházející z irské, skotské, francouzské, ale i české tradice...

Kostel sv. Vavřince v Teplicích nad Metují

Barokní kostel sv. Vavřince v Teplicích nad Metují nechal postavit v roce 1724 Jan Karel Straka z Nedabylic. Nachází se na místě bývalého dřevěného kostela, který byl doložen již v 15. století. Jedná se o jednolodní kostel s půlkruhově uzavřeným presbytářem, je chráněný jako kulturní památka České republiky. Hlavní vchod je osazen mohutnými dubovými dveřmi z roku 1918 s figurálními řezbami ze Starého a Nového zákona. Uvnitř nalezneme původní nástropní malby Zmrtvýchvstání a Nanebevstoupení Krista zjevujícího se apoštolům z roku 1730 a bohatě vyřezávané zařízení. Zvon o váze 5 metrických centů s původním českým nápisem „Tento zvon slyt jest k cti a slávě Boží Léta Páně 1513“. Další tři zvony byly v roce 1916 použity pro válečné účely. Věž kostela byla opravena v roce 2012.

Adresa: Teplicích nad Metují

Mapa - Kostel sv. Vavřince v Teplicích nad Metují

Další akce na Broumovsku

zobrazit více akcí >